تماس بگیرید 09123498298
خانه / آخرین اخبار / تابلو آژانس هواپیمایی ، تابلو سردر آژانس مسافرتی

تابلو آژانس هواپیمایی ، تابلو سردر آژانس مسافرتی

تابلو آژانس هواپیمایی

تابلو آژانس هواپیمایی تابلو آژانس مسافرتی تابلو سر در آژانس هواپیمایی تابلوی آژانس تابلوی آژانس مسافرتی تابلوی آژانس هواپیمایی تابلوهای آژانس هواپیمایی خرید تابلو آژانس فروش تابلو آژانس قیمت تابلو آژانس تابلو آژانس تابلو برای آژانس هواپیمایی تابلو تبلیغاتی آژانس هواپیمایی تابلو سقفی آژانس ساخت تابلو آژانس طرح تابلو آژانس هواپیمایی طراحی تابلو آژانس هواپیمایی عکس تابلو آژانس نمونه تابلو آژانس هواپیمایی نمونه تابلوهای آژانس هواپیمایی تابلو آژانسی

تابلو آژانس مسافرتی : فرآیند تدوین استراتژی تبلیغاتی به صورت کلی تقریبا یکی‌ست، اما ماهیت، عمق و مفاهیم هستند که تفاوت‌ها را ایجاد می‌کنند و تفاوت‌ها راهبردها و راهبردها هم مسیرهای مختلف را.
باید دید ماهیت اهداف شرکت، صرف نظر از آژانس بودن یا تورگردان بودن، چیست؟

تابلو آژانس مسافرتی

برای مثال: آیا به دنبال برندسازی و القای مفاهیم برند است یا در تقابل و مبارزه مستقیم با شرکت یا شرکت‌های دیگر است؟ آیا می‌خواهد محصولی را معرفی کند یا می‌خواهد جایگاه خود را تثبیت کند؟ آیا می‌خواهد استراتژی و یا محصولی جدید را آزمایش کند؟ و موارد دیگر.
اگر عمده‌فروش‌ها و واسطه‌های آن میان را کنار بگذاریم، در بازار گردشگری به دو بازیگر می‌رسیم: تورگردان و آژانس.
تورگردان‌ها همان شرکت‌هایی هستند که محصولات گردشگری را از عمده فروش‌ها، به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به مصرف‌کننده انتقال می‌دهند.
آژانس‌ها نیز در واقع نمایندگان فروش هستند، یعنی خرده‌فروش‌ها.
بنابراین ماهیت اهداف و در نتیجه ماهیت عملیاتی و راهبردها در زمینه تبلیغات تابلو سازی می‌تواند متفاوت باشد، که معمولاً باید چنین باشد، مگر در موارد خاص.
تبلیغات بهتر است در راستای استراتژی کلان باشد. یعنی بین استراتژی‌های شرکت و تبلیغات باید رابطه معماداری وجود داشته باشد.
مثال: اگر یک آژانس مسافرتی بخواهد مسیر تبدیل شدن به یک توراپراتور را طی کند، رفتار تبلیغاتی و بازاریابی خاصی را باید داشته باشد و بین تمامی تبلیغات و اقدامات بازاریابی آن چه سنتی و چه دیجیتال، نباید تداخل و تناقضی چه در مفهوم و چه در روش‌ها وجود داشته باشد.
یا، مثلا اگر یک آژانس مسافرتی بخواهد با رقبای منطقه‌ای خود رقابت کند، قاعدتاً کل داستان تبلیغات و بازاریابی تغییر خواهد کرد.

تابلو آژانس هواپیمایی
تابلو آژانس هواپیمایی

تابلو سر در آژانس هواپیمایی

در خصوص تورگردان نیز، اگر یک تورگردان بخواهد سهم دیگر تورگردان‌ها را کاهش دهد و سهم خود را در بازار افزایش دهد ( برای نمونه برای مقصد ترکیه )، دنیایی از تفاوت در مفاهیم و راهبردها و روش‌ها و محتواهای تبلیغاتی و بازاریابی ایجاد می‌شود.
برای درک بهتر در زمینه تبلیغات و بازاریابی در صنعت گردشگری، به صورت جدی درک رفتار مصرف‌کننده (مسافر و گردشگر) پیشنهاد می‌گردد. برای این منظور از مقالات و منابع مختلف می‌توان بهره برد.
کتاب «مدیریت بازاریابی در صنعت گردشگری» نوشته «دکتر زهره دهدشتی شاهرخ» و «مرتضی فیاضی» از انتشارات مهکامه، از معدود کتاب‌های خوب مدیریت بازاریابی در گردشگری است که به صورت جدی پیشنهاد می‌کنم.
و در کل پیشنهاد من برای فرایند تدوین برنامه تبلیغاتی آژانس مسافرتی یا تورگردان به شکل زیر است:
گام یک: شناخت استراتژی کلان شرکت
گام دو: شناخت یا تدوین اهداف تبلیغات

تابلوی آژانس تابلوی آژانس مسافرتی تابلوی آژانس هواپیمایی

گام سوم: شناخت ماهیت اهداف
گام چهارم: پژوهش و بررسی کانال‌ها، ابزارها، روندها، بازار و …
گام پنجم: شناخت و هدف‌گیری مصرف‌کننده: گردشگر، بازدیدکننده، مسافر (تجاری، غیر تجاری و …)
گام شش: برنامه‌ریزی رسانه‌ای
گام هفتم: بودجه‌بندی
گام هشتم: تولید و طراحی محتوای تبلیغاتی
گام نهم: بازبینی و اصلاح
گام دهم: تدوین تقویم تبلیغاتی
گام یازدهم: اجرا
گام دوازدهم: نظارت بر بازخورد و بازدهی

درباره ی admin

همچنین ببینید

تابلو چلنیوم تابلو سازی حروف برجسته چلنیوم

تابلو جلنیوم و تابلو سازی حروف برجسته چلنیوم تابلوسازی و ساخت حروف برجسته چلنیوم،تابلو چلنیوم،تابلوهای …

پاسخ دهید